• DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

• 15.05.2018 15:35
      • Niezapominajki to są kwiatki z bajki.......
      • 15.05.2018 r. Przedszkolaki obchodziły bardzo ciekawe święto  - Dzień Niezapominajki.  To piękne świeto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, ma na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej naszej planety. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

W tym dniu skupiliśmy się na ochronie naszych pracowitych przyjaciół pszczół, poznaliśmy pszczołę Kaje, która oporowadziła nas wirtualnie po ulu, przedstawiła królową ula, pokazała jak pszczoły pracują, oraz opowiedziałą co jest dla nich najwiekszym zagrożeniem. Degustowaliśmy miód oraz rozmawialiśmy jak powastaje miód. Przedszkolaki dzięki Michałkowi i Frankowi Sz. mogły na "żywo" obejrzeć kwiaty niezapominajki. Na konic wszyscy złożyszli przysięgę Niezapominajek oraz otrzymali dyplomy, oczywiście z niezapominajkami. Świeto przyrody  podkreślały nasze niebieskie stroje, za któe dziękujemy Rodzicom.