Szkoła Podstawowa

Menu główne

UMOWY NAJMU

Przedszkole nr 55

Menu główne

gr IV

Sprawy bieżące

 

WARSZTATY W MUZEUM NARODOWYM

We wtorek tj. 11.12. 2018 o godz. 9:30 wychodzimy do Muzeum Narodowego na warsztaty pt." Przy świątecznym stole."

WARSZTATY NA AGH

Dnia 10.12.2018 wychodzimy na warsztaty pt. "Hokus - pokus" na AGH.

Śniadanie w tym dniu o godz. 8:00. Z Przedszkola wychodzimy o godz. 8:20.

Warsztaty rozpoczynją się o godz. 9:00

 

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

Dnia 28.11. 2018 tj. środa będziemy uczestniczyć w warsztatach pszczelarskich.

Warsztaty będą pokryte z nadwyżki 11 zł za książki.

 

SPOTKANIE Z MAMĄ KAMILA 

23.11 odwiedziła nas mama Kamila. Przeczytała nam ,,Trzy świnki" w języku angielskim. W zrozumieniu bajki pomagały nam pomoce , które przygotowała mama wraz z Kamilem. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem. Dzieci świetnie poradziły sobie z ułożeniem historyjki obrazkowej do przeczytanej bajki. Dziękujemy ! heart 

 

 

 

 

WIZYTA W BIBLIOTECE

22.11 byliśmy w bibliotece przy ul.Sienkiewicza. W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Misia Pani czytała nam opowiadania o misiach. Oglądaliśmy też przygody misiów w formie teatrzyków w języku angielskim. Bawiliśy się w kalambury. Śpiewaliśmy piosenkę o misiu. Było super :)


 

 

 

 

 

 

 

 

OTWARTE ZAJĘCIA NA TAURON ARENIE

5.12 2018 zapraszamy Rodziców, Dziadków na otwarte zajęcia dzieci na Tauron Arenie. Zajęcia zaczynają się o godz.12:00. Zapraszamy

 

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

26.11  w naszym przedszkolu obchodzimy świeto misia. Prosimy aby w tym dniu każde dziecko przyniosło do Przedszkola misia.

 

FESTIWAL LITERATURY DZIECIĘCEJ

W piątek tj. 23.11 w ramach festiwalu wychodzimy do kina Paradox na film

pt. "Akademia Pana Kleksa"  - wyjście jest bezpłatne.

Wyjście z przedszkola 11:40

Powrót około 15:30

 

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

              Dnia 22.11 tj. czwartek wychodzimy do biblioteki. wyjście z Przedszkola o godz. 8:30. Śniadanie w tym dniu o godz.8:00

 

MODA PATRIOTYCZNA

Chcąc pokazać, że jesteśmy Polakami dzisiaj mieliśmy dzień mody patriotycznej. Wszyscy przyszli w strojach biało-czerwonych. Każdy mógł się zaprezentować na czerwonym dywanie. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie przed tablicą z 100 kwiatami wykonanymi przez Przedszkolaki.

 

 

SPOTKANIE Z KOMBATANTEM

Dzisiaj odwiedził nas niezwykły gość. Kombatant,który opowiedział nam jak zdobyliśmy wolność.Ile ludzi się trudziło abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Posce. Punktualnie o 11:11 wszyscy przedszkolacy wraz panem kombatantem odśpiewali Hymn Polski.

AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

8 listopada nasza grupa przedstawiła młodszym kolegom program poświęcony odzyskaniu przez Polaków Niepodległości. Były wiersze i piosenki. Wszyscy odśpiewaliśmy czterozwrotkowy Hymn Polski. w naszej akadmii uczestniczyły obie Panie Dyrektor. Po Akademii całe Przedszkole udało się na marsz z 12 metrową flagą Polski alejkami Grottgera. W czasie marszu wręczaliśmy napotkanym przechodniom chorągiewki biało-czerwone oraz śpiewaliśmy piosenkę o fladze. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

ZAJĘCIA OTWARTE

Zapraszamy wszystkich Rodziców 13 listopada we wtorek na zajęcia otwarte o godz. 15:00. Po zajęciach omówimy wstępną diagnozę dzieci i sprawy bieżące. Prosimy o przybycie wszystkich Rodziców.

 

DZIEŃ PATRIOTYCZNY

9 listopada w naszym Przedszkolu mamy dzien patriotyczny. Prosimy aby dzieci przyszły w tym dniu w barwach narodowych - biała koszulka, bluzka, czerwone spodnie, getry, spódniczki.

TAURON ARENA

7 listopada jedziemy na Tauron Arenę  prosimy o przygotowanie dla dzieci czerwonych getrów, spodenek, spodni dresowych. Kto ma koszulkę białą z orłem może wziąść ze sobą. Dziękujemy

 

AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

W tym dniu przychodzimy na galowo:

chłopcy  - biała mkoszula, ciemne spodnie ( nie dresowe)

dziewczynki - biała bluzka, ciemna spódnica

Prosimy o powtórzenie wierszy i hymnu państwowego na ten dzień.

 

WARSZTATY "KTO TY JESTEŚ"

Dnia 6 listopada we wtorek wychodzimy do Muzeum Narodowego na warsztaty patriotyczne "Kto ty jesteś". Z przedszkola wychodzimy o 9.15

 

DZIEŃ DYNI

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za dyniowe potrawy. Było ich tak dużo,że jedliśmy je przez dwa dni. W strojach i kolorach dyniowych bawiliśmy się cały dzień. Dowiedzieliśmy się co można z dyni zrobić do jedzenia i nie tylko a na koniec sami wykonaliśmy małe dynie z papierusmiley

 

 

30  października obchodzimy Dzień Dyni. Prosimy Rodziców o przygotowanie i przyniesienie do Przedszkola potraw z dyni: sałatek, ciast, placuszków itp. Kto może przychodzi  w tym dniu w kolorach dyni lub strojach dyniowych. Dziękujemy.

WSZYSCY MAMY TALENTY

23 października odwiedziły nas panie z poradni psychologiczno - pedagogicznej.     Rozmawialiśmy sobie o talentach, co to są talenty, czy każdy z nas je ma.              Panie przeczytały nam bajkę o talentach a następnie każde z nas na kolorowym kółku rysowało swoje talenty, które później nakleiliśmy na plakat "Nasze talenty".

 

 

PRACE W OGRÓDKU

Jesień to pora roku kiedy w ogrodzie dużo się dzieje. My postanowiliśmy pomóc panu Tomkowi i sprzątaliśmy ogródek z liści. Jedni zamiatali inni ładowali liście do worków.     Między czasie obrzucaliśmy się liśćmi i skakaliśmy do usypanej górki.          Uzbieraliśmy aż 4 worki. To nie dużo ale zawsze coś.

 

ŚWIĘTO KISZONEJ KAPUSTY

19 pażdziernika kisiliśmy kapustę. Pani Ela opowiedziała nam jak u Niej w domu kisiło się kapustę a następnie zszatkowała nam kapustę i marchewkę. Po przypomnieniu etapów kiszenia zabraliśmy się do pracy. Najpierw ubijaliśmy kapustę w misce, a kiedy puściła sok przekładaliśmy ją do słoików. Najbardziej kiszenie kapusty podobało się naszym chłopcom. Kiedy kapusta się ukisi będziemy ją jedli. Napewno będzie smaczniejsza od tej ze sklepu. Po pracy degustowaliśmy ogórki kiszone i kapustę. Wiemy, że należy jeść kiszonki bo są bardzo zdrowe.

 

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

16 pażdziernika obchodzilismy święto ziemniaka. Po krótkiej pogadance na temat pochodzenia ziemniaków, co można z nich zrobić przeszliśmy do degustacji potraw które przygotowały nam mamy. Dziękujemy mamie Alka, Gucia, Niny,Piotrka i Darka za pyszne potrawy ziemniaczane: pieczone ziemniaczki frytki, mufiny ziemniaczane oraz kuleczki ziemniaczane. Dziękujemy również mamie Helenki i Amelki za chipsy ziemniaczane. Kulminacją tego dnia było wykonanie ziemniaczanych stworków.

We wtorek tj.16.10.2018 obchodzimy w przedszkolu święto ziemniaka - prosimy aby dzieci przyniosły do przedszkola w tym dniu potrawy z ziemniaków. Dziękujemy

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

12.10 na naszej sali odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Dzieci z wszystkich grup śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Ukoronowaniem uroczystości było wręczenie laurek wszystkim pracownikom przedszkola.

 

 

PASOWANIE

12.10 W naszej szkole miało miejsce pasowanie. Oglądaliśmy jak Pani Dyrektor pasowała na uczniów szkoły nasze koleżanki i kolegów. Za rok to my będziemy pasowani na uczniów szkoły 34.

 

 

 

 

Ekolekcja w Tauron Arenie

8 października udaliśmy się do Tauron Areny na ekolekcję. Na ekolekcji glądaliśmy autobusy ekologiczne, uczestniczyliśmy w nauce pierwszej pomocy. Mogliśmy zobaczyć karetkę ratunkową od środka. Straż Miejska pokazała na sprzęt jakim pracują,oraz mogliśmy sprawdzić swoje wiadomości w konkursie dotyczącym segregacji śmieci.Oglądalismy sprzęt MPO i mogliśmy zobaczyć jak działa odkurzacz do sprzątania. Na koniec spotkania na stoisku MPO każde z nas wykonało model śmieciarki.Zwiedziliśmy samochód strażacki od środka, dowiedzieliśmy sie jak powstaje prąd, co go przewodzi. Wiemy co to smog i jakie rośliny go pochłaniają. Wiemy, że z naszych kranów płynie zdrowa woda.Punktem kulminacyjnym byla wycieczka do lamusowni - tam zobaczyliśmy jak segregowane są śmieci wielkogabarytowe w naszym mieście i które wykorzystywane są w recyklingu.

 

 

Jarzynowe szaszłyki

W ramach samodzielnie wykonywanych drugich śniadań kolejne wyzwanie to jarzynowe szaszłyki. Wykorzystując ogórka, paprykę, rzodkiewkę i ser żółty wykonywaliśmy kolorowe szaszłyki, które później z apetytem spałaszowałiśmy. Pani Elu prosimy o więcej takich atrakcji

 

Dzień Przedszkolaka

19 września nasze Przedszkole hucznie obchodziło Dzień Przedszkolaka. Potańcach wygibańcach w ogrodzie przedszkolnym, malowaniu twarzy i puszczaniu ogromnych baniek przyszedł czas na slodki poczęstunek przygotowany przez nasze mamy. Dziękujemy mamie Hani, Darka i Niny za przygotowane słodkości.

Historyczny spacer

W trakcie spaceru plantami oglądaliśmy wystawę poświęconą Niepodległej Polsce. Z wystawy tej dowiedziedzieliśmy się wielu ciekawych informacji. Następnie przeszliśmy sobie drogą królewską na Rynek. Po drodze minęliśmy Barbakan, Bramę Floriańską i Sukiennice.

 

Samodzielne drugie śniadanie

To już kolejne samodzielnie przygotowane drugie śniadanie. Bardzo się napracowaliśmy , ale nasze kanapki były pełne witamin i wszystkim bardzo smakowały.laugh

 

 

 

Dzień chłopaka 

W piątek 28.09 obchodziliśmy w naszej grupie dzień chłopaka. Dziewczynki wręczyły swoim kolegą prezenty , ale słodki poczęstunek był już dla wszystkich.laugh

 

 

Samodzielne drugie śniadanie

Dzieci ucząc się samodzielności przygotowywały swoje śniadanie. Przybrały swoje kanapki w kolorowe warzywne dodatki . Kanapki były pyszne  laugh

 

 

 

 

      Dzień kropki

W tym dniu dzieci przyszły ubrane w kropki. Na zajęciach oglądneły bajkę ,,The dot". Po oglądnięciu bajki dzieci projektowały kropkowe wzory na koszulkach przyniesionych z domu.

.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

3 września jako najstarsza grupa w przedszkolu uczestniczyliśmy w rozpoczęciu roku szkolnego dla 1 klas. Za rok to my bedziemy tutaj najważniejsi tak jak wtym roku nasi koledzy, którzy jeszcze wczoraj bawili się z nami w przedszkolu, a dziś są pierwszoklasistami. Zyczymy im sukcesów w szkole.

 

 

 

14.09.2018 to już tradycyjnie Świeto Kropki. Prosimy aby w tym dniu dzieci miały na sobie stroje w kropki. Prosimy również aby dzieci przyniosły stare podkoszulki, aby każde mogło zaprojektowac i wykonać swój kropkowy podkoszulek.

 

 

W dniu 11.09.2018 tj. wtorek od godz.15.00 do 17.00 skarbnik grupy

w sali nr 17 tj. zerówki będzie zbierał pieniądze na:

- ubezpieczenie  38 zł

- podręczniki 125 zł

- grupowe 50 zł

- Tauron 40 zł

 

Dnia 06.09 tj. czwartek wychodzimy do Muzeum Narodowego

na warsztaty "Słońcem malowane witraże Wyspiańskiego".

Wyjście z Przedszkola o godz. 9.30,  powrót około 12.

Wrazie deszczu prosimy o kalosze i peleryny

              

W poniedziałek tj. 3 września jako najstarsza grupa będziemy uczestniczyć   w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego o godz. 8.45 na dużej sali gimnastycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
    ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
  • tel./fax. 12 633 04 58
    tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć