UMOWY NAJMU

gr IV

Sprawy bieżące

PRACE W OGRÓDKU

Jesień to pora roku kiedy w ogrodzie dużo się dzieje. My postanowiliśmy pomóc panu Tomkowi i sprzątaliśmy ogródek z liści. Jedni zamiatali inni ładowali liście do worków.     Między czasie obrzucaliśmy się liśćmi i skakaliśmy do usypanej górki.          Uzbieraliśmy aż 4 worki. To nie dużo ale zawsze coś.

ŚWIĘTO KISZONEJ KAPUSTY

19 pażdziernika kisiliśmy kapustę. Pani Ela opowiedziała nam jak u Niej w domu kisiło się kapustę a następnie zszatkowała nam kapustę i marchewkę. Po przypomnieniu etapów kiszenia zabraliśmy się do pracy. Najpierw ubijaliśmy kapustę w misce, a kiedy puściła sok przekładaliśmy ją do słoików. Najbardziej kiszenie kapusty podobało się naszym chłopcom. Kiedy kapusta się ukisi będziemy ją jedli. Napewno będzie smaczniejsza od tej ze sklepu. Po pracy degustowaliśmy ogórki kiszone i kapustę. Wiemy, że należy jeść kiszonki bo są bardzo zdrowe.

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

16 pażdziernika obchodzilismy święto ziemniaka. Po krótkiej pogadance na temat pochodzenia ziemniaków, co można z nich zrobić przeszliśmy do degustacji potraw które przygotowały nam mamy. Dziękujemy mamie Alka, Gucia, Niny,Piotrka i Darka za pyszne potrawy ziemniaczane: pieczone ziemniaczki frytki, mufiny ziemniaczane oraz kuleczki ziemniaczane. Dziękujemy również mamie Helenki i Amelki za chipsy ziemniaczane. Kulminacją tego dnia było wykonanie ziemniaczanych stworków.

We wtorek tj.16.10.2018 obchodzimy w przedszkolu święto ziemniaka - prosimy aby dzieci przyniosły do przedszkola w tym dniu potrawy z ziemniaków. Dziękujemy

DZIEŃ NAUCZYCIELA

12.10 na naszej sali odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Dzieci z wszystkich grup śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Ukoronowaniem uroczystości było wręczenie laurek wszystkim pracownikom przedszkola.

PASOWANIE

12.10 W naszej szkole miało miejsce pasowanie. Oglądaliśmy jak Pani Dyrektor pasowała na uczniów szkoły nasze koleżanki i kolegów. Za rok to my będziemy pasowani na uczniów szkoły 34.

Ekolekcja w Tauron Arenie

8 października udaliśmy się do Tauron Areny na ekolekcję. Na ekolekcji glądaliśmy autobusy ekologiczne, uczestniczyliśmy w nauce pierwszej pomocy. Mogliśmy zobaczyć karetkę ratunkową od środka. Straż Miejska pokazała na sprzęt jakim pracują,oraz mogliśmy sprawdzić swoje wiadomości w konkursie dotyczącym segregacji śmieci.Oglądalismy sprzęt MPO i mogliśmy zobaczyć jak działa odkurzacz do sprzątania. Na koniec spotkania na stoisku MPO każde z nas wykonało model śmieciarki.Zwiedziliśmy samochód strażacki od środka, dowiedzieliśmy sie jak powstaje prąd, co go przewodzi. Wiemy co to smog i jakie rośliny go pochłaniają. Wiemy, że z naszych kranów płynie zdrowa woda.Punktem kulminacyjnym byla wycieczka do lamusowni - tam zobaczyliśmy jak segregowane są śmieci wielkogabarytowe w naszym mieście i które wykorzystywane są w recyklingu.

Jarzynowe szaszłyki

W ramach samodzielnie wykonywanych drugich śniadań kolejne wyzwanie to jarzynowe szaszłyki. Wykorzystując ogórka, paprykę, rzodkiewkę i ser żółty wykonywaliśmy kolorowe szaszłyki, które później z apetytem spałaszowałiśmy. Pani Elu prosimy o więcej takich atrakcji

Dzień Przedszkolaka

19 września nasze Przedszkole hucznie obchodziło Dzień Przedszkolaka. Potańcach wygibańcach w ogrodzie przedszkolnym, malowaniu twarzy i puszczaniu ogromnych baniek przyszedł czas na slodki poczęstunek przygotowany przez nasze mamy. Dziękujemy mamie Hani, Darka i Niny za przygotowane słodkości.

Historyczny spacer

W trakcie spaceru plantami oglądaliśmy wystawę poświęconą Niepodległej Polsce. Z wystawy tej dowiedziedzieliśmy się wielu ciekawych informacji. Następnie przeszliśmy sobie drogą królewską na Rynek. Po drodze minęliśmy Barbakan, Bramę Floriańską i Sukiennice.

Samodzielne drugie śniadanie

To już kolejne samodzielnie przygotowane drugie śniadanie. Bardzo się napracowaliśmy , ale nasze kanapki były pełne witamin i wszystkim bardzo smakowały.laugh

Dzień chłopaka

W piątek 28.09 obchodziliśmy w naszej grupie dzień chłopaka. Dziewczynki wręczyły swoim kolegą prezenty , ale słodki poczęstunek był już dla wszystkich.laugh

Samodzielne drugie śniadanie

Dzieci ucząc się samodzielności przygotowywały swoje śniadanie. Przybrały swoje kanapki w kolorowe warzywne dodatki . Kanapki były pyszne  laugh

Dzień kropki

W tym dniu dzieci przyszły ubrane w kropki. Na zajęciach oglądneły bajkę ,,The dot". Po oglądnięciu bajki dzieci projektowały kropkowe wzory na koszulkach przyniesionych z domu.

.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

3 września jako najstarsza grupa w przedszkolu uczestniczyliśmy w rozpoczęciu roku szkolnego dla 1 klas. Za rok to my bedziemy tutaj najważniejsi tak jak wtym roku nasi koledzy, którzy jeszcze wczoraj bawili się z nami w przedszkolu, a dziś są pierwszoklasistami. Zyczymy im sukcesów w szkole.

14.09.2018 to już tradycyjnie Świeto Kropki. Prosimy aby w tym dniu dzieci miały na sobie stroje w kropki. Prosimy również aby dzieci przyniosły stare podkoszulki, aby każde mogło zaprojektowac i wykonać swój kropkowy podkoszulek.

W dniu 11.09.2018 tj. wtorek od godz.15.00 do 17.00 skarbnik grupy

w sali nr 17 tj. zerówki będzie zbierał pieniądze na:

- ubezpieczenie  38 zł

- podręczniki 125 zł

- grupowe 50 zł

- Tauron 40 zł

Dnia 06.09 tj. czwartek wychodzimy do Muzeum Narodowego

na warsztaty "Słońcem malowane witraże Wyspiańskiego".

Wyjście z Przedszkola o godz. 9.30,  powrót około 12.

Wrazie deszczu prosimy o kalosze i peleryny

W poniedziałek tj. 3 września jako najstarsza grupa będziemy uczestniczyć   w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego o godz. 8.45 na dużej sali gimnastycznej.