Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

GR II

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

18.01.2018 rodbył sie w Naszym Przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały przedstawienie dla kochanych Dziadków oraz skromne upominki. Po części artystycznej odbył sie mały poczestunek przygotowany przez Rodziców. Serdecznie dziękujemy Wszytskim Dziadkom za przybycie a Rodzicom za ciasta, Pani Marcie za zdjęcia. 

Więcej pięknych zdjęć dostępnych na stronie:

https://photos.app.goo.gl/ioT04cYywALl5YEb2

 

 

ZABAWY NA ŚNIEGU

Warsztaty z programowania

11.01.2018 r.  gościlismy Pana Tomka z EDU SENSE, który opowiadał Nam o programowaniu oraz uczył kodować ozoboty. Zajęcia były bardzo twórcze i kreatywne, a radość Przedszkolaków po włączeniu ozobota który pokonywał zaprogramowaną i zakodowaną drogę bezcenna. 

Zainteresowanych zapraszamy na stronę www.ozobot.pl

 

 

 

Drodzy Rodzice!!!

14.01.2018 r o godz. 15.30 w Kościele Parafialnym przy ul. Sienkiewicza odbędzie sie Koncert Kolęd organizowany przez Naszą Szkołę. Serdecznie zapraszamy Wszystkich Rodziców, Dziadków, Wujostwo na Koncert! Naszeprzedszkolaki wykonaja kolędę, bardzo prosimy o ćwiczenie kolędy w domu (słowa i muzyka na mailu grupowym). 

Dziękujemy!

 

 

WYCIECZKA!!!

 

3.01.2018 r. ok godz. 11.40 Przedszkolaki wybiorą się na wycieczkę do zegarmistrza. 

 

Wigilia w Przedszkolu 

21.12.2017 w Naszym Przedszkolu odbyła się wigilia. Ten wyjątkowy dzień uświetnił występ czwartej grupy oraz pyszny poczęstunek. 

 

 

 

 

Jasełka 2017

14.12.2017 rPrzedszkolaki z II gr wystawiły Jasełka dla wszystkich Przedszkolaków oraz przybyłych Gości: Dyrekcji, uczniów z kl 3c oraz szkolnego kółka teatralnego. Ostatnie dwa miesiące były dla dzieci bardzo pracowite, codzienne próby, nauka ról i kolęd dały wspaniały rezultat. Jasełka wypadły znakomicie a Nasi mali aktorzy świetnie odnalezli się na scenie. Dzięki uprzejmości P. Leśniak , która całe wydarzenie sfotografowała mamy wieczną rzeczy pamiatkę. Zdjecia są przepiękne - DZIĘKUJEMY P. MARTO!!

. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w kompletowaniu strojów.

Link do zdjeć z Jasełk 

https://drive.google.com/drive/folders/1RiDAeqTLnJewCaIiAfblltdx3_aCk75S?usp=sharing

 

Kartki Bożonarodzeniowe dla Pacjentów z Ośrodka Opiekuńczo - Pielęgnacyjnego  w Żołyni

Przedszkolaki z gr II i IIIprzygotowały 50 kartek światecznych z życzeniami światecznymi.

W taW wyjatkowym czasie, jakim jest okres świat Bozego Narodzenia warto pamietać o ludzich starszych i chorych.  

 

PROŚBA DO RODZICÓW!

14.12.2017 r. o godz 13.00 Przedszkolaki odbędzie się premiera jasełek Naszych Przedszkoalków. Bardzo prosimy aby dzieci Aniołki miały białe getry/rajstopy, diabełek - cały na czarno. DZIĘKUJEMY!!!

Jasełka dla Rodziców oraz Dziadków z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędą się najprawdopodobniej18.01.2018r o godz. 13.00 w małej sali gimnastycznej (godzina wynika z dostępności małej sali gimnastycznej). Po Jasełkach Wszyscy przejdziemy na salę gr II, o 14.00 dzieci pójdą na obiad a Rodzice i Dziadkowie zostaną w sali. Po obiedzie dzieci wrócą na salę gdzie razem z Dziadkami iRodzicami będą celebrować ten wyjatkowy dzień. Nasze plany mogą ulec zmianie!

 

 

Warsztaty zdobienia bombek

DZIĘKUJEMY PANI JUSTYNIE PORADZISZ ZA WARSZTATY PLASTYCZNE!!!!

 

 

SZOPKA KRAKOWSKA NA RYNKU GŁÓWNYM

 

 

 

7.12.2017 r. Nasza szopka krakowska zostałazgłosozna do konkursu szopek krakowskich. Otrzymała nr 6. Trzymamy kciukki za Naszą szopkę!!! 

Szopki krakowskie bedzie można obejrzeć podczas wystawy szopek krakowskich przy ul. Lubicz 16. 

 

 

 

SZOPKA KRAKOWSKA

Przedszkolaki wraz z pomocą Pań i Rodziców wykonały szopkę krakowską. Efekty naszej pracy będzie można oglądać w Muzeum Miasta Krakowa przy ul. Lubicz. Prosimy mocno trzymać kciuki aby nasza szopka dobrze wypadła podczas konkursu szopek krakowskich!

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w wykonaniu przepięknych postaci do szopki!!!!! Państwa pomysłowość, kreatywność i pomoc jest dla Nas nieoceniona!!!!!!

 

Dziękujemy Panom Tomaszowi Kaszyckiemu i Tomaszowi Konikowi za dostarczenie szopki na Rynek Krakowski!!!

 

6 grudnia w Naszej grupie

Od samego rana Przedszkolaki oczekiwały na wizytę Świetego Mikołaja. Podczas zajęć Przedszkolaki słyszały dzwoneczki oznajmiające obecność Świętego w Naszej szkole. Ten dzień był pełen wrażeń!!! 

 

BARBÓRKA

Jak co roku, tradycyjnie 4.12 obchodzimy święto Górników. Dzis Przedszkolaki poznawały właściwości węgla, szukalismy również śladów dinozaurów w czarnych skamielinach oraz odtworzyliśmy powstawanie węgla z użyciem roślin i dinozaurów. Po obejrzeniu filmy o kopalni i górnikach wykonalismy czapki górnicze z róznymi kolarami pióropuszy. 

 

 

Wróżby Andrzejkowe

30.11.2017 zgodnie z tardycją, Przedszkolaki uczestniczyły we wróżbach  andrzejkowych. Najpierw but Szymonka wyszedł jako pierwszy z naszej sali, pPzedszkolaki brały udział w ciasteczkowych wróżbach oraz w Kole fortuny, na koniec wróżyliśmy z wosku. 

 

 

 

Kolejna lekcja kodowania za Nami.....

Kodowanie pochłonęło Nas bardzo mocno. Tym razem  rysowaliśmy i kodowaliśmy trasy swoich ulubionych postaci z bajek. Jedno jest pewne, mamy bardzo zdolne dzieci !!!!

 

KODOWANIE NA DYWANIE

 

Dziś Przedszkolaki uczestniczyły w pierwszych zajeciach kodowania na dywanie. Kodowanie odbywało sie za pomocą kolorów. Przedszkolaki programowały rysując trasy ozobota oraz kodując polecania kolorami. Przedszkolaki były pod wrażeniem ozobota. Ilość powstałych tras i komend dowodzi, ze kodowanie przypadło Nam do gustu!

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Ten wyjątkowy dzień pokazuje Nam że Pluszowy Miś jest zabawką ponadczasową i ponapokoleniową. Misia kochali Nasi Dziadkowie, Rodzice i kochamy Go i MY!!!

 

SZOPKA KRAKOWSKA NA KONKURS SZOPEK

Przedszkolaki wraz z Paniami przygotowują tradycyjną krakowską szopkę na konkurs szopek organizowany przez Muzeum Miasta Krakowa. 7 grudnia Przedszkolaki zaniosą szopkę na krakowski rynek, a następnie szopka trafi do Muzeum. Jest to wspaniała okazja do przybliżenia dzieciom Naszych krakowskich tradycji. 

Oto początki naszej pracy. 

DZIEŃ CZARNEGO KOTA

W piątek obchodziliśmy Dzień Czarnego Kota. Przedszkolaki opowiadały o swoich kotkach i jak o nie dbają,. Poznaliśmy zwyczaje kotów, szczególnie tych czarnych (:!

 

SPOTKANIE Z TEATREM GROTESKA

 

 

 

 

POLA GRODECKA laureatką konkursu Zalaminowana jesień!!!!!

Wiewióreczka Poli zajęła I miejsce!!!!

GRATULUJEMY!!!!!!

 

 

11 Listopada w naszej grupie

 

10.11.2017 Przedszkolaki obchodziły w Przedszkolu Świeto Niepodległości. Oglądaliśmy film edukacyjny o naszych poslkich symbolach narodowych, uczyliśmy się wiersza "Kto ty jesteś...", słuchaliśmy hymnu Polski. Wykonaliśmy flagi oraz mapę Polski z barwionego ryżu. Razem zaśpiewalismy piosenkę Jestesmy Polką i Polakiem....

 

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

6.11.17 Przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne są dla Nas bajki i czego Nas uczą. Przypomnieliśmy sobie  nasze ulubione bajki. W grupach rozpoznawalismy postacie z bajek oraz dospaowywaliśmy charakterystyczne rekwizyty z bajek. W quizie o bajkach i postaciach każdy sprawdził swoją wiedzę nt bajek. Na zakończenie oglądnęlismy przygody Krecika.

 

DZIEŃ ZIEMNIAKA

Przedszkolaki obchodziły dziś Dzień Ziemniaka. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego o technologi sadzenia oraz zbierania ziemniaków, rozmawialiśmy o potrawach, które można wyczarować z ziemniaków. Przedszkolaki stworzyły swój własny taniec z ziemniaczkami oraz podjęły próbę narysowania Pana Ziemniaka. 

 

 

 

DZIEŃ DYNI

Dziś Przedszkolaki obchodziły Dzień Dyni. Okazało sie że dynia to nie tylko przysmak wielu zwiarząt ale można z niej wyczarować piekną karetę dla Kopciuszka oraz wiele przysmaków w kuchni.

 

SPOTKANIE Z FIZJOTERAPEUTĄ Z KOPALNI SOLI W WIELICZCE

27.10.17 Nasze Przedszkole odwiedził Pan Paweł - fizjoterapeuta z Kopalni Soli w Wieliczce. Pan Paweł przybliżył Nam czym jest smog i skąd się bierze. Opowiedział Nam o Koplani Soli oraz o tym jak prawidłowo oddychać. Poprzez różne gry i zabawy dzieci miały okazję ćwiczyć prawidłowy oddech. Dziękujemy za miłe spotkanie oraz upominki! 

 

 

Tata Szymona i jego gitary

18.11.17 gościliśmy Tatę Szymona B. i jego gitary. Tata Szymona jest bardzo uzdolniony muzycznie, opowiedział nam o dwóch gitarach: elektrycznej i klasycznej, zagrał koncert oraz zaproponował muzyczne zabawy z gitarą. Na koniec dzieci mogły zagrać kilka dzwięków na gitarze. Bardzo serdecznie dziękujemy za lekecję edukacyjną!!!

Klasa 3c uczy Przedszkolaków

17.11.17 Uczniowie klasy 3b pod okiem p. Justyny Siemdaj przeczytali Nam opowiadanie o żywiołach. A następnie uczyły nas o żywiołach i ich pozytywnych i negatywnych skutkach. Bardzo dziękujemy!

 

 

Nasz wolny czas

A w czasie wolnym ćwiczymy nasze paluszki np. w taki sposób.....

 

 

Dziękujemy Wszystkim za pamięć, życzenia, laurki i inne wyrazy podziękowań z okazji Dnia Nauczyciela. 

 

ERASMUS +

12.11.17 Pani Ania przedstwawiła  Nam postać malarza, artysty i grafika Fernando Zobela. Po lekcji edukacyjnej z projektorem zainspirowani jednym z dzieł tego malarza stworzyliśmy własne dzieła malowane tą samą techniką. Oto efekt.

 

 

KONCERT

W dniu 5.10.17 gościliśmy Panią Olę - wiolonczelistkę. Pani Ola przeprowadziła lekcje edukacujną, zapoznała nas z instrumentem - wiolonczelą. Niektórzy z Nas mogli nawet zagrać coś na wiolonczeli. Wysłuchaliśmy pięknego koncertu. Na koniec Pani Ola zaprosiła nas do zabawy w Jaka to melodia. Przedszkolaki były oczarowane instrumentem oraz koncertem!

Kiszenie kapusty

28.09 17 odbyło się kiszenie kapusty w Przedszkolu. Przedszkolaki poznay cały przepis kiszenia pysznego warzywa. Wszytskim życzymy smacznego! 

WIZYTA W PRZYSZKOLNEJ SZKLARNI

W tygodniu jesiennym odwiedzilismy szklarnię prowadzoną przez starszych kolegów i koleżanki ze szkoły . Oglądaliśmy rośliny warzywne, ich kwaity oraz warzywa: pomidorki, paprykę, cukinię. Szklarnia oraz zapach roślin bardzo nam się podobał i na pewno jeszcze nie raz tam zajrzymy! 

 

Światowy Dzień Języków Obcych!

26.09.17 Przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Języków Obcych. Przedszkolaki podrózowały po różnych państwach świata, poznawały ich flagę oraz najciekawsze miejsce kojarzące się z danym państwem. Krysia nas powitania w jezyku ukraińskim a Lew w języku francuski. Śpiewaliśmy piosenkę Panie Janie po francusku oraz naszą ulubioną zabawę paluszkową Daddy Finger! Razem z Panią Matyldąuczylismy sie śpiewać piosenkę Hello!

 

 

Światowy Dzień Serca

25.09.17 Przedszkolaki obchodziły Dzień Serca. W tym dniu uczyliśmy się o wspaniałym wynalazku jakim jest serce oraz o tym jak o nie dbać! 

 

WIZYTA W BIBLIOTECE!

21.09.17 Przedszkolaki wybrały się do Biblioteki przy ul. Sienkiewicza. Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny  i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Dlatego warto już od najmłodszych lat dbać o propagowanie dobrych nayków czytelniczych u Naszych dzieci! 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09.17 to wyjatkowy dzień - Święto Przedszkolaków. Mimo, że aura Nam nie sprzyjała ten dzień był pełen wrażeń i niespodzianek! Piknik oraz wspólne zabwy sprawiły, że na Naszych twarzach zagościł uśmiech!

Projekt Moja przyjaciółka Książka

Od 20.09 rusza projekt czytelniczy dla naszych Przedszkolaków. Pierwsza odważna Mama już  w środę przeczyta bajkę naszym Przedszkolakom. Zachęcamy wszytskich Rodziców do aktywnego uczestnictwa w projekcie! 

 

ZDJĘCIA Jesień w sadzie

26.09.17 w naszym Przedszkolu Pan fotograf będzie wykonywał fotografie dzieci pt. Jesień w sadzie, a 10.10.17 odbędę sie zdjęcia do kalendarza o tematyce marynarskiej. 

 

 

WYCIECZKA DO ZOO

4.10.2017 o godz. 9.00 Przedszkolaki wybierają sie do krakowskiego ZOO z okazji Dnia Zwierzat. Koszt wycieczki to 24 zł (bilet do zoo, koszt mikrobusa). Prosimy o plecaczki dla Przedszkolaków a w nich małe co nie co. Liczymy na słoneczną pogodę, w razie niesprzyjającej aury wycieczka zostanie odwołana.

 

WYCIECZKA DO PARKU JORDANA

18.09.17 Przedszkolaki udały sie do Parku Jordana w poszukiwaniu Jesieni. Prócz darów Jesieni do Przedszkola przynieślismy wspaniałe wspomnienia o wiewiórkach!

 

DZIEŃ KROPKI

15.09.17 w naszym Przedszkolu Przedszkolaki obchodziły Dzień Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Przedszkolaki zapoznały się z bajką "Kropka" Petera H. Reynoldsa. Następnie odbył się pokaz mody w kropki - stroje Nas zachwyciły! Przedszkolaki śpiewały piosenkę Biedroneczki są w kropeczki, tworzyły obraz z kropek, oraz łąkę ze zwierzętami w kropki. Na koniec Przedszkolaki stworzyły wspólne kropkowe abstrakcyjne arcydzieło do muzyki. Drodzy Rodzice gratulujemy kreatywnych i utalentowanych Dzieci! 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
    ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
  • tel./fax. 12 633 04 58
    tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć