Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

GR II

 

 

SZOPKA KRAKOWSKA NA KONKURS SZOPEK

Przedszkolaki wraz z Paniami przygotowują tradycyjną krakowską szopkę na konkurs szopek organizowany przez Muzeum Miasta Krakowa. 7 grudnia Przedszkolaki zaniosą szopkę na krakowski rynek, a następnie szopka trafi do Muzeum. Jest to wspaniała okazja do przybliżenia dzieciom Naszych krakowskich tradycji. 

Oto początki naszej pracy. 

DZIEŃ CZARNEGO KOTA

W piątek obchodziliśmy Dzień Czarnego Kota. Przedszkolaki opowiadały o swoich kotkach i jak o nie dbają,. Poznaliśmy zwyczaje kotów, szczególnie tych czarnych (:!

 

SPOTKANIE Z TEATREM GROTESKA

 

 

 

 

POLA GRODECKA laureatką konkursu Zalaminowana jesień!!!!!

Wiewióreczka Poli zajęła I miejsce!!!!

GRATULUJEMY!!!!!!

 

 

11 Listopada w naszej grupie

 

10.11.2017 Przedszkolaki obchodziły w Przedszkolu Świeto Niepodległości. Oglądaliśmy film edukacyjny o naszych poslkich symbolach narodowych, uczyliśmy się wiersza "Kto ty jesteś...", słuchaliśmy hymnu Polski. Wykonaliśmy flagi oraz mapę Polski z barwionego ryżu. Razem zaśpiewalismy piosenkę Jestesmy Polką i Polakiem....

 

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

6.11.17 Przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne są dla Nas bajki i czego Nas uczą. Przypomnieliśmy sobie  nasze ulubione bajki. W grupach rozpoznawalismy postacie z bajek oraz dospaowywaliśmy charakterystyczne rekwizyty z bajek. W quizie o bajkach i postaciach każdy sprawdził swoją wiedzę nt bajek. Na zakończenie oglądnęlismy przygody Krecika.

 

DZIEŃ ZIEMNIAKA

Przedszkolaki obchodziły dziś Dzień Ziemniaka. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego o technologi sadzenia oraz zbierania ziemniaków, rozmawialiśmy o potrawach, które można wyczarować z ziemniaków. Przedszkolaki stworzyły swój własny taniec z ziemniaczkami oraz podjęły próbę narysowania Pana Ziemniaka. 

 

 

 

DZIEŃ DYNI

Dziś Przedszkolaki obchodziły Dzień Dyni. Okazało sie że dynia to nie tylko przysmak wielu zwiarząt ale można z niej wyczarować piekną karetę dla Kopciuszka oraz wiele przysmaków w kuchni.

 

SPOTKANIE Z FIZJOTERAPEUTĄ Z KOPALNI SOLI W WIELICZCE

27.10.17 Nasze Przedszkole odwiedził Pan Paweł - fizjoterapeuta z Kopalni Soli w Wieliczce. Pan Paweł przybliżył Nam czym jest smog i skąd się bierze. Opowiedział Nam o Koplani Soli oraz o tym jak prawidłowo oddychać. Poprzez różne gry i zabawy dzieci miały okazję ćwiczyć prawidłowy oddech. Dziękujemy za miłe spotkanie oraz upominki! 

 

 

Tata Szymona i jego gitary

18.11.17 gościliśmy Tatę Szymona B. i jego gitary. Tata Szymona jest bardzo uzdolniony muzycznie, opowiedział nam o dwóch gitarach: elektrycznej i klasycznej, zagrał koncert oraz zaproponował muzyczne zabawy z gitarą. Na koniec dzieci mogły zagrać kilka dzwięków na gitarze. Bardzo serdecznie dziękujemy za lekecję edukacyjną!!!

Klasa 3c uczy Przedszkolaków

17.11.17 Uczniowie klasy 3b pod okiem p. Justyny Siemdaj przeczytali Nam opowiadanie o żywiołach. A następnie uczyły nas o żywiołach i ich pozytywnych i negatywnych skutkach. Bardzo dziękujemy!

 

 

Nasz wolny czas

A w czasie wolnym ćwiczymy nasze paluszki np. w taki sposób.....

 

 

Dziękujemy Wszystkim za pamięć, życzenia, laurki i inne wyrazy podziękowań z okazji Dnia Nauczyciela. 

 

ERASMUS +

12.11.17 Pani Ania przedstwawiła  Nam postać malarza, artysty i grafika Fernando Zobela. Po lekcji edukacyjnej z projektorem zainspirowani jednym z dzieł tego malarza stworzyliśmy własne dzieła malowane tą samą techniką. Oto efekt.

 

 

KONCERT

W dniu 5.10.17 gościliśmy Panią Olę - wiolonczelistkę. Pani Ola przeprowadziła lekcje edukacujną, zapoznała nas z instrumentem - wiolonczelą. Niektórzy z Nas mogli nawet zagrać coś na wiolonczeli. Wysłuchaliśmy pięknego koncertu. Na koniec Pani Ola zaprosiła nas do zabawy w Jaka to melodia. Przedszkolaki były oczarowane instrumentem oraz koncertem!

Kiszenie kapusty

28.09 17 odbyło się kiszenie kapusty w Przedszkolu. Przedszkolaki poznay cały przepis kiszenia pysznego warzywa. Wszytskim życzymy smacznego! 

WIZYTA W PRZYSZKOLNEJ SZKLARNI

W tygodniu jesiennym odwiedzilismy szklarnię prowadzoną przez starszych kolegów i koleżanki ze szkoły . Oglądaliśmy rośliny warzywne, ich kwaity oraz warzywa: pomidorki, paprykę, cukinię. Szklarnia oraz zapach roślin bardzo nam się podobał i na pewno jeszcze nie raz tam zajrzymy! 

 

Światowy Dzień Języków Obcych!

26.09.17 Przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Języków Obcych. Przedszkolaki podrózowały po różnych państwach świata, poznawały ich flagę oraz najciekawsze miejsce kojarzące się z danym państwem. Krysia nas powitania w jezyku ukraińskim a Lew w języku francuski. Śpiewaliśmy piosenkę Panie Janie po francusku oraz naszą ulubioną zabawę paluszkową Daddy Finger! Razem z Panią Matyldąuczylismy sie śpiewać piosenkę Hello!

 

 

Światowy Dzień Serca

25.09.17 Przedszkolaki obchodziły Dzień Serca. W tym dniu uczyliśmy się o wspaniałym wynalazku jakim jest serce oraz o tym jak o nie dbać! 

 

WIZYTA W BIBLIOTECE!

21.09.17 Przedszkolaki wybrały się do Biblioteki przy ul. Sienkiewicza. Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny  i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Dlatego warto już od najmłodszych lat dbać o propagowanie dobrych nayków czytelniczych u Naszych dzieci! 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09.17 to wyjatkowy dzień - Święto Przedszkolaków. Mimo, że aura Nam nie sprzyjała ten dzień był pełen wrażeń i niespodzianek! Piknik oraz wspólne zabwy sprawiły, że na Naszych twarzach zagościł uśmiech!

Projekt Moja przyjaciółka Książka

Od 20.09 rusza projekt czytelniczy dla naszych Przedszkolaków. Pierwsza odważna Mama już  w środę przeczyta bajkę naszym Przedszkolakom. Zachęcamy wszytskich Rodziców do aktywnego uczestnictwa w projekcie! 

 

ZDJĘCIA Jesień w sadzie

26.09.17 w naszym Przedszkolu Pan fotograf będzie wykonywał fotografie dzieci pt. Jesień w sadzie, a 10.10.17 odbędę sie zdjęcia do kalendarza o tematyce marynarskiej. 

 

 

WYCIECZKA DO ZOO

4.10.2017 o godz. 9.00 Przedszkolaki wybierają sie do krakowskiego ZOO z okazji Dnia Zwierzat. Koszt wycieczki to 24 zł (bilet do zoo, koszt mikrobusa). Prosimy o plecaczki dla Przedszkolaków a w nich małe co nie co. Liczymy na słoneczną pogodę, w razie niesprzyjającej aury wycieczka zostanie odwołana.

 

WYCIECZKA DO PARKU JORDANA

18.09.17 Przedszkolaki udały sie do Parku Jordana w poszukiwaniu Jesieni. Prócz darów Jesieni do Przedszkola przynieślismy wspaniałe wspomnienia o wiewiórkach!

 

DZIEŃ KROPKI

15.09.17 w naszym Przedszkolu Przedszkolaki obchodziły Dzień Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Przedszkolaki zapoznały się z bajką "Kropka" Petera H. Reynoldsa. Następnie odbył się pokaz mody w kropki - stroje Nas zachwyciły! Przedszkolaki śpiewały piosenkę Biedroneczki są w kropeczki, tworzyły obraz z kropek, oraz łąkę ze zwierzętami w kropki. Na koniec Przedszkolaki stworzyły wspólne kropkowe abstrakcyjne arcydzieło do muzyki. Drodzy Rodzice gratulujemy kreatywnych i utalentowanych Dzieci! 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
    ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
  • tel./fax. 12 633 04 58
    tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć