GR I

Ważne wydarzenia

Dzień Dziecka .

Dnia 29.05.2018 pojechaliśmy na wycieczkę do Sierakowa.

W gospodarstwie agroturystycznym ,,Wodne ogrody" bardzo nam się podobało.Było tam dużo zwierzątek. Od razu przy wejściu witała nas złota rybka w akwarium.

Wokół były stawy z rybami i było przepięknie.

Pani gospodyni przyprowadziła pieska, którego mogliśmy głaskać,Był to specjalny pies do dogoterapii.

Głaskaliśmy też króliczki i kaczuszki.Chyba to był też jakiś dzień głaskania, ale dzięki temu nauczyliśmy się, że wszyscy lubią sie czulić.Zwierzęta też.

Potem czesaliśmy konika.Tutaj potrzebna była cierpliwość zarówno konika jak i nasza, bo trzeba było zachowywać się cicho i delikatnie głaskać zwierzątko szczoteczką.

Robiliśmy też bułeczki z ciasta drożdżowego i malowaliśmy farbami gipsowe odlewy.

Przede wszystkim to odpoczęliśmy wśród  gór i stawów.

To był wspaniały prezent od naszych rodziców i pań z przedszkola na Dzień Dziecka.

Jak co roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Nasze przedszkole wraz ze szkołą zorganizowało marsz ekologiczny.

Alejkami Grottgera maszerowaliśmy przypominając wszystkim o ekologicznym świecie

bez śmieci i bardzo zielonym.

Dnia 19 kwietnia przyjechał do nas teatrzyk, który przedstawił spektakl ,,Cudowna Lampa Alladyna".Przedstawienie bardzo nam się podobało.

Wycieczka do Kina Kijów na spektakl Teatru Wrcoławskiego pt. "Bajki Andersena" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Dnia 2.04.2018 przypadał MIędzynarodowy Dzień Książki dla dzieci.

3.04.2018 byliśmy  w Biblotece na ulicy Królewskiej.Pani biblotekarka zapoznała nas

z baśnią ,,Brzydkie kaczątko".Potem kolorowaliśmy ilustracje do baśni Pana Andersena.

29.04.2018 składaliśmy życzenia wielkanocne.Odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste śniadanko.Była z nami Pani Dyrektor i częstowała nas czekoladowymi jajeczkami.Ozdobą świątecznego stołu były kurki pięknie wykonane przez grupę I.

Dnia 2.03 2018 przyjechał do nas teatrzyk i oglądaliśmy przedstawienie pt.,,Dwie Dorotki".

Bardzo nam się podobało,że mogliśmy też wystąpić i pomóc Dorotkom wyjmować upieczony chleb i zbierać jabłuszka.

Wypoczęci  i zadowoleni wróciliśmy po feriach do przedszkola

W czasie kiedy dzieci w szkole miały ferie my też w przedszkolu mieliśmy dużo atrakcji.

Byliśmy w bibliotece mieszczącej się  przy ul.Sienkiewicza.

Przyjechała do nas pani i pan ze Straży Miejskiej i uczyli nas jak zachować się w czasie zabaw  na śniegu

Urodziny Przedszkola 55

Dnia 2.02.2018 obchodziliśmy urodziny Przedszkola 55. Wszyscy włożyliśmy korony królewskie i bawiliśmy sie na balu.