UMOWY NAJMU

Grupa II ZUCHY

Ważne wydarzenia

17.10.2018 byliśmy na lekcji muzealnej,, Co się robi z gliny".

Dowiedzieliśmy się, że najpierw glina jest miękka, potem się ją wypala i utwardza. Oglądaliśmy piękne przedmioty z porcelany, bardzo delikatne i drogie.

Najbardziej podobały nam się ptaszki z gliny, które mogliśmy dotknąć.

16.10 2018 pojechaliśmy busikiem do Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.Pogoda była piękna więc oprócz nieba obserwowaliśmy też zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie.

Dzięki uprzejmości Mamy Michała, która zorganizowała nam wejście na teren obserwatorium dowiedzieliśmy się do czego służy teleskop.Bardzo podobało nam się otwieranie i zamykanie kopuły.Oglądaliśmy zdjęcia Słońca i Ziemi.

Po obserwatorium oprawadzał nas przemiły pan Tomasz.Tak wcześnie zaczynamy interesować się astronomią ,że może ktoś z nas w przyszłości zostanie astronomem.

Dziękujemy Pani Magdzie, Mamie Michała za zorganizowanie wycieczki.

11.10.2018 byliśmy na lekcji muzealnej opowiadającej o powstawaniu witraży.

Dowiedzieliśmy się w jaki sposób je można zrobić.Oglądaliśmy ogromne projekty witraży Stanisława Wyspiańskiego.

Na końcu i my malowaliśmy witraże według własnego pomysłu.

Dnia 20.09.2018 byliśmy na wycieczce.Zwiedzaliśmy Rynek Krakowski i ulicę Floriańską.

Zwiedzaliśmy Dom Jana Matejki na Ul.Floriańskiej, oraz uczestniczyliśmy w zajęciach muzealnych podczas których słuchaliśmy jak pani opowiada legendy krakowskie i ciekawostki z życia wielkiego malarza.

Dnia 19 września obchodziliśmy w naszymprzedszkolu Dzień Przedszkolaka.Rodzice przygotowali dla nas słodki poczęstunek, Pani Karolinka bawiła nas strojem i  tańcami.Bardzo chętnie malowaliśmy twarze i bawiliśmy się stworkami z baloników.

Uczymy się już sami smarować chlebek masełkiem i nakładać wybrane przez nas smakowite dodatki.Takie kanapki zrobione samodzielnie smakują wybornie.

14.09.2018 obchodziliśmy Dzień Kropki.

Wszystko zaczęło się od tego, że mała ziewczynka nie chciała nic namalować ,bo nie wierzyła w swoje możliwości.Kiedyś postawiła tylko jedną kropkę, ale dobra nauczycielka i tak ją pochwaliła i oprawiła jej pracę w złote ramki.

Teraz na pamiątkę tego wydarzenia uraliśmy się w ubranka w kropki.

Malowaliśmy sami też kropki i inne piękne wzorki na podkoszulkach, które już nam się znudziły.

Dnia 12.09.2019 byliśmy na lekcji muzealnej w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego.

Temat zajęć,,Czy wodajest niebieska, a jabłko okrągłe" wprowadził nas w świat kolorów i kształtów.Poznaliśmy kolory podstawowe oraz możliwości ich łączenia.Oglądaliśmy wybrane obrazy i przykłady przedstawienia nastrojów za pomocą kolorów i kształtów.

Potem sami malowaliśmy tęczę.

Był piękny, wrześniowy dzień i przy okazji odpoczynku cieszyliśmy się ze słoneczka.